Zdravá štítna žľaza – predpoklad zdravia od bábätka až po seniora

Štítna žľaza je žľaza s vnútornou sekréciou, čo znamená, že hormóny vylučuje do krvi priamo k cieľovým bunkám, ktoré na tento proces reagujú špeciálne vyvinutými receptormi. Hormóny štítnej žľazy sa zúčastňujú na činnosti väčšiny buniek v organizme a tiež ovplyvňujú aj činnosť ostatných systémov.

Základnou funkciou orgánu štítna žľaza je vrátiť jód z krvného obehu periférnym tkanivám vo forme hormónov štítnej žľazy, ktoré takto významne ovplyvňujú metabolizmus väčšiny buniek v ľudskom tele.

Štítna žľaza hrá zásadnú a mimoriadnu úlohu vo vývoji každého jedinca. Jej hormóny sú nenahraditeľné vo vývoji mozgového tkaniva a ich nedostatok alebo nedostatok jódu vedie k poškodeniu mozgu, ktoré je v tomto prípade nezvratné a prejavuje sa klinickou mentálnou retardáciou.

Štítna žľaza a jej náležitá funkcia sú preto potrebné k telesnému vývoju, rastu a tiež pohlavnému dospievaniu. Pôsobenie hormónov na jednotlivé orgány je však časovo veľmi viazané, preto deti, ktoré majú vrodenú poruchu štítnej žľazy nesú so sebou enormné riziko nezvratného poškodenia mozgových tkanív. Je preto nadmieru dôležité odhaliť akúkoľvek poruchu čo najskôr, aby liečba štítnej žľazy mohla byť včas zahájená.

Napriek tomu u detí starších ako tri roky, kde je predpokladaný vývoj väčšiny mozgových tkanív už ukončený, dochádza k spomaleniu kostného zrenia a rastu. Mentálne funkcie v tomto veku už narušené nie sú.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Prejsť do obchodu

Referencie

Tekvicový olej môžem len doporučiť, kľudne poskytnem na seba telefónne číslo, ak budete chcieť vedieť viac o mojej skúsenosti. A zároveň by som chcela poďakovať p. Nogovej za jej ústretový prístup, cenné rady aj o derivačnom kúpeli. Človek často zistí, že tie najcennejšie rady sú zadarmo, určite ju kontaktujte, pomôže Vám, to je moja skúsenosť.

Celá referencia >

Daniela, 36 rokov

Keďže viem, že mojej štítnej žľaze pomohol tekvicový olej Fortuna Vitae, nedalo mi, nepodeliť sa o túto moju životnú skúsenosť aj s ostatnými, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy. Môžem iba vrelo odporúčať tento unikátny prírodný produkt na podporu endokrinologického systému. Určite si tento unikát ešte doprajem, avšak už iba preventívne, a to nielen sebe, ale aj mojej rodinke, pretože viem, že nepoškodí, ba naopak zlepší viacero životných funkcií ľudského organizmu.

Celá referencia >

Marcela, 44 rokov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou.

Celá referencia >

Emma, 59 rokov