Štítna žľaza – hormóny

Štítna žľaza (glandula thyreoida) produkuje 3 hormóny nesmierne dôležité pre správnu funkciu celého ľudského organizmu:
  • tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) – hormóny, ktoré ovplyvňujú rast, riadia látkovú výmenu, vývoj mozgu, kostí a svalov,
  • kalcitonin – hormón zodpovedný za znižovanie vápnika v krvi.
Súčasťou štítnej žľazy sú prištítne telieska (glandulae parathyreoidae) produkujúce hormón parathormon (PTH), ktorý narozdiel od kalcitoninu zvyšuje množstvo vápnika a tiež reguluje množstvo fosforu v krvi.
Akonáhle z nejakého dôvodu klesne hladina vápnika v krvnom obehu, začnú prištítne telieska vylučovať parathormon, ktorý je zodpovedný za odovzdávanie vápnika z kostí. Ak hladina parathormonu klesne ešte viac a ani zásoby vápnika v kostiach už nestačia, môže dôjsť k tetanii a nebezpečným ochromujúcim svalovým kŕčom. Nadmerne stúpajúca hladina vápnika v krvi následne spôsobuje vylučovanie hormónu kalcitoninu štítnou žľazou, a tým sa doslova zabrzdí produkovanie parathormonu.
Z uvedeného vyplýva, že všetko so všetkým súvisí a štítna žľaza prostredníctvom hormónov diriguje chod ľudského organizmu a zasahuje do všetkých jeho procesov.
Ak je pri akýchkoľvek poruchách štítnej žľazy (hypofunkcia, hyperfunkcia, struma…) prítomný syntetický hormón, hypofýza nedáva povel štítnej žľaze, aby vyrábala vlastné. Týmto procesom tak stráca svoju prirodzenú funkciu, postupne atrofuje a stáva sa nefunkčnou. Navyše stráca možnosť na vytváranie parathormonu a kalcitoninu prištítnymi telieskami, ktoré ani pri podávaní syntetických hormónov nie sú prítomné.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Prejsť do obchodu

Referencie

Tekvicový olej môžem len doporučiť, kľudne poskytnem na seba telefónne číslo, ak budete chcieť vedieť viac o mojej skúsenosti. A zároveň by som chcela poďakovať p. Nogovej za jej ústretový prístup, cenné rady aj o derivačnom kúpeli. Človek často zistí, že tie najcennejšie rady sú zadarmo, určite ju kontaktujte, pomôže Vám, to je moja skúsenosť.

Celá referencia >

Daniela, 36 rokov

Keďže viem, že mojej štítnej žľaze pomohol tekvicový olej Fortuna Vitae, nedalo mi, nepodeliť sa o túto moju životnú skúsenosť aj s ostatnými, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy. Môžem iba vrelo odporúčať tento unikátny prírodný produkt na podporu endokrinologického systému. Určite si tento unikát ešte doprajem, avšak už iba preventívne, a to nielen sebe, ale aj mojej rodinke, pretože viem, že nepoškodí, ba naopak zlepší viacero životných funkcií ľudského organizmu.

Celá referencia >

Marcela, 44 rokov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou.

Celá referencia >

Emma, 59 rokov