Štítna žľaza a jej ochrana pred rádioaktívnym žiarením

V poslednom čase dostávame množstvo otázok, čo v prípade zasiahnutia rádioaktívnym žiarením. Môžeme sa nejakým spôsobom ochrániť? A čo môže spôsobiť následná kontaminácia (ovzdušie, pôda, budovy, zvieratá, rastliny, ľudia…)?

Únik rádioaktívneho žiarenia môže pochádzať z viacerých zdrojov. Len v Európe máme niekoľko desiatok jadrových reaktorov, ktoré sú potenciálnym zdrojom úniku rádioaktívnej formy jódu. Nebezpečné žiarenie sa uvoľňuje aj v dôsledku použitia nukleárnych zbraní.

V bežnom živote sa stretávame s rôznymi formami rádioaktívneho žiarenia aj pri lekárskych vyšetreniach ako sú:

 • CT – Computerová Tomografia
 • PET – Pozitrónová Emisná Tomografia
 • Röntgen
 • Mamograf
 • Scintigrafia (rádionuklidové vyšetrenie)
  Aj v týchto prípadoch je vhodné sa chrániťviď článok nižšie

V rôznych odvetviach priemyslu sa tiež môžeme stretnúť s radiáciou. Pri rádioaktívnom zamorení (kontaminácií) dochádza k uvoľneniu rádioaktívnej formy jódu, tzv. Rádiojódu (131I) do ovzdušia. Ten je vychytávaný a ukladaný predovšetkým v štítnej žľaze.

Ako môžeme bezpečným spôsobom predísť ukladaniu rádioaktívneho jódu v našom organizme? Vlastne jednoducho – zabezpečením dostatočného množstva organicky viazanej formy jódu pre štítnu žľazu. Tento stav následne zabráni ukladaniu rádioaktívneho jódu a iných rádioaktívnych látok v organizme.
V praxi sa stretávame s podávaním jódových tabliet (jodid draselný – forma anorganického jódu). Jód v tabletách môže viesť pri poruchách a ťažkostiach so štítnou žľazou aj ku komplikáciám a zhoršeniu zdravotného stavu. Vysvetlenie nájdete v článku Organický verzus anorganický jód. Navyše sa neodporúča užívať preventívne, ľahko sa ním predávkuje!
Jedinou známou bezpečnou formou jódu je produkt Fortuna Vitae. Fortuna Vitae je široko chránená patentami prof. Turianicu.
Forma jódu
 obsiahnutá v produkte Fortuna Vitae má schopnosť ochraňovať bunky a tkanivá vrátane štítnej žľazy od hromadenia rádioaktívneho jódu a iných rádioaktívnych látok a zabezpečiť tak normálnu a prirodzenú kondíciu štítnej žľazy aj celkový zdravotný stav.

Navyše Fortuna Vitae je vhodné užívať aj preventívne z dôvodu blahodárnych účinkov na celý ľudský organizmus, vrátane psychiky.

Užívanie produktu Fortuna Vitae 1 deň pred vyšetrením zabezpečí najvyššiu prirodzenú a bezpečnú ochranu štítnej žľazy a ostatných orgánov.

Odporúčané dávkovanie pre dospelých ako prevencia:

 • 1 x 10 ml ráno

Pre deti sa upravuje dávkovanie podľa hmotnosti nasledovne:

 •   do 10 kg 1,3 ml
 •   do 20 kg 2,5 ml
 •   do 30 kg 5 ml

Odporúčané dávkovanie pri zvýšenej radiácii:

 • 2 dni 4 x 10 ml počas dňa
 • 2 dni 3 x 10 ml
 • 3 dni 2 x 10 ml
 • potom pokračujeme 1 x 10 ml ráno

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Prejsť do obchodu

Referencie

Tekvicový olej môžem len doporučiť, kľudne poskytnem na seba telefónne číslo, ak budete chcieť vedieť viac o mojej skúsenosti. A zároveň by som chcela poďakovať p. Nogovej za jej ústretový prístup, cenné rady aj o derivačnom kúpeli. Človek často zistí, že tie najcennejšie rady sú zadarmo, určite ju kontaktujte, pomôže Vám, to je moja skúsenosť.

Celá referencia >

Daniela, 36 rokov

Keďže viem, že mojej štítnej žľaze pomohol tekvicový olej Fortuna Vitae, nedalo mi, nepodeliť sa o túto moju životnú skúsenosť aj s ostatnými, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy. Môžem iba vrelo odporúčať tento unikátny prírodný produkt na podporu endokrinologického systému. Určite si tento unikát ešte doprajem, avšak už iba preventívne, a to nielen sebe, ale aj mojej rodinke, pretože viem, že nepoškodí, ba naopak zlepší viacero životných funkcií ľudského organizmu.

Celá referencia >

Marcela, 44 rokov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou.

Celá referencia >

Emma, 59 rokov