Štítna žľaža a jej funkcia

Štítna žľaza (lat. glandula thyreoidea) nachádzajúca sa na prednej strane krku je žľaza zodpovedná za riadenie celého organizmu. Štítna žľaza svoju funkciu vykonáva za pomoci hormónov štítnej žľazy (najmä tyroxín a trijódtyronín), ktoré regulujú intenzitu metabolizmu a zároveň ovplyvňujú aktívnu činnosť mnohých systémov v ľudskom tele. Tieto hormóny sa vytvárajú z organického jódu premenou z jeho anorganickej formy. To sa deje zložitými enzymatickými procesmi práve v dvojlalokovom orgáne štítna žľaza. Súčasťou aktívnej tvorby týchto hormónov je vychtávanie jódových molekúl z krvi.

Pre správne fungovanie každej bunky v našom organizme je štítna žľaza spolu s jej hormónmi absolútne nevyhnutná. Tento proces sa dá prirovnať k triede plnej žiakov, v ktorej je prítomný učiteľ (hormón štítnej žľazy). Ak učiteľ nie je v triede prítomný, nastáva chaos, krik a pod.

Porušená štítna žľaza (nedostatok hormónu štítnej žľazy), umožňujú vznik civilizačných chorôb v plnom rozsahu. Môžeme tu nájsť choroby ako osteopénia, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulárne ochorenia (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď.), ženské ochorenia (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď.), neinfekčný zápal prostaty u mužov a mnohé ďalšie.

Porucha štítnej žľazy stojí často za problémami s počatím, zdravým fyzickým a duševným vývojom plodu, ale aj problémy u matky v tehotenstve, pri pôrode a dojčení (vypadávanie vlasov, kazivosť zubov, rednutie kostí, únava, malátnosť, kolísanie tlaku, psychické problémy, ktoré taktiež môžu byť následkom nesprávnej funkcie štítnej žľazy).

Najbežnejšími poruchami spojenými s touto žľazou sú hypertyroidizmus (príliš aktívna štítna žľaza) a hypotyroidizmus (nedostatočne aktívna štítna žľaza). V niektorých oblastiach sveta s nedostatkom jódu v prijímanej strave sa môže štítna žľaza výrazne zväčšiť, dôsledkom čoho je opuchnutie krku. Toto ochorenie nazývame endemická struma.

Každá porucha štítnej žľazy spôsobuje celkové oslabenie organizmu. Normalizácia jej funkcie môže byť väčšinou obnovená za pomoci produktu Fortuna Vitae – originál prof. Turianica, ktorý je unikátnym nástrojom na ochranu, prevenciu štítnej žľazy a jej celkovú regeneráciu.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Prejsť do obchodu

Referencie

Tekvicový olej môžem len doporučiť, kľudne poskytnem na seba telefónne číslo, ak budete chcieť vedieť viac o mojej skúsenosti. A zároveň by som chcela poďakovať p. Nogovej za jej ústretový prístup, cenné rady aj o derivačnom kúpeli. Človek často zistí, že tie najcennejšie rady sú zadarmo, určite ju kontaktujte, pomôže Vám, to je moja skúsenosť.

Celá referencia >

Daniela, 36 rokov

Keďže viem, že mojej štítnej žľaze pomohol tekvicový olej Fortuna Vitae, nedalo mi, nepodeliť sa o túto moju životnú skúsenosť aj s ostatnými, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy. Môžem iba vrelo odporúčať tento unikátny prírodný produkt na podporu endokrinologického systému. Určite si tento unikát ešte doprajem, avšak už iba preventívne, a to nielen sebe, ale aj mojej rodinke, pretože viem, že nepoškodí, ba naopak zlepší viacero životných funkcií ľudského organizmu.

Celá referencia >

Marcela, 44 rokov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou.

Celá referencia >

Emma, 59 rokov