Nedostatok jódu

Nedostatok jódu v celom našom prirodzenom potravinovom reťazci zapríčiňuje poruchy štítnej žľazy. Jej nesprávna funkcia umožňuje rozvoj ďalších súvisiacich ochorení. V oblasti strednej Európy hovoríme o tzv. enviromentálnom jódovom deficite. Ten je zapríčinený nedostatkom prirodzených zdrojov jódu.

Jód je obsiahnutý v mnohých potravinách, najviac ho asi registrujeme v rybách a morských riasach. Môžeme si teda povedať, že ak budeme jesť dostatok rýb a rias, že bude všetko v poriadku. Áno, znie to dobre, ale má to jednu chybičku. Je nám od malička vlastný jedálniček s množstvom rýb a morských živočíchov tak ako je tomu v prímorských oblastiach? No nie je. A tu je rozuzlenie celej záhady. Môžeme to prirovnať k tomu, že ak máme auto, ktoré chodí na benzín a my zistíme, že nám nejde tak dobre ako by sme chceli, tak mu palivo vymeníme za letecký benzín. Dôsledok asi tušíte. Ak by sme dnes začali jesť vo veľkom množstve morské plody, rázom by sme sa predávkovali jódom, čo je extrémne nebezpečné. A aby toho nebolo dosť, môžeme si povedať nie je jód ako jód. Už sme naznačili, že poznáme dve formy jódu organický alebo anorganický.

V 50-tych rokoch sa začal nedostatok jódu v potravinách nahrádzať tzv. jodidovaním soli. Vďaka tomu sa podstatne znížil kreténizmus u novorodencov. Obmedzili sa aj ďalšie choroby v súvislosti s nedostatkom jódu.

V posledných rokoch však opäť pribúda ochorení súvisiacich s nesprávnou funkciou štítnej žľazy. Áno, čítate správne. Nie je to z dôvodu nedostatku jódu, ktorý sa dnes snažíme nejakým spôsobom doplniť. Nesprávna činnosť štítnej žľazy vychádza z preťaženia zapríčineného stresom, napätím, emocionálnou záťažou a množstvom informácií.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Prejsť do obchodu

Referencie

Tekvicový olej môžem len doporučiť, kľudne poskytnem na seba telefónne číslo, ak budete chcieť vedieť viac o mojej skúsenosti. A zároveň by som chcela poďakovať p. Nogovej za jej ústretový prístup, cenné rady aj o derivačnom kúpeli. Človek často zistí, že tie najcennejšie rady sú zadarmo, určite ju kontaktujte, pomôže Vám, to je moja skúsenosť.

Celá referencia >

Daniela, 36 rokov

Keďže viem, že mojej štítnej žľaze pomohol tekvicový olej Fortuna Vitae, nedalo mi, nepodeliť sa o túto moju životnú skúsenosť aj s ostatnými, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy. Môžem iba vrelo odporúčať tento unikátny prírodný produkt na podporu endokrinologického systému. Určite si tento unikát ešte doprajem, avšak už iba preventívne, a to nielen sebe, ale aj mojej rodinke, pretože viem, že nepoškodí, ba naopak zlepší viacero životných funkcií ľudského organizmu.

Celá referencia >

Marcela, 44 rokov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou.

Celá referencia >

Emma, 59 rokov