Fortuna vitae

Štítna žľaza - funkcia

 
 

Štítna žľaza (lat. glandula thyreoidea) nachádzajúca sa na prednej strane krku je žľaza zodpovedná za riadenie celého organizmu. Štítna žľaza svoju funkciu vykonáva za pomoci hormónov štítnej žľazy (najmä tyroxín a trijódtyronín), ktoré regulujú intenzitu metabolizmu a zároveň ovplyvňujú aktívnu činnosť mnohých systémov v ľudskom tele. Tieto hormóny sa vytvárajú z organického jódu premenou z jeho anorganickej formy. To sa deje zložitými enzymatickými procesmi práve v dvojlalokovom orgáne štítna žľaza. Súčasťou aktívnej tvorby týchto hormónov je vychtávanie jódových molekúl z krvi.

Pre správne fungovanie každej bunky v našom organizme je štítna žľaza spolu s jej hormónmi absolútne nevyhnutná. Tento proces sa dá prirovnať k triede plnej žiakov, v ktorej je prítomný učiteľ (hormón štítnej žľazy). Ak učiteľ nie je v triede prítomný, nastáva chaos, krik a pod.

Porušená štítna žľaza (nedostatok hormónu štítnej žľazy), umožňujú vznik civilizačných chorôb v plnom rozsahu. Môžeme tu nájsť choroby ako osteopénia, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulárne ochorenia (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď.), ženské ochorenia (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď.), neinfekčný zápal prostaty u mužov a mnohé ďalšie.

Porucha štítnej žľazy stojí často za problémami s počatím, zdravým fyzickým a duševným vývojom plodu, ale aj problémy u matky v tehotenstve, pri pôrode a dojčení (vypadávanie vlasov, kazivosť zubov, rednutie kostí, únava, malátnosť, kolísanie tlaku, psychické problémy, ktoré taktiež môžu byť následkom nesprávnej funkcie štítnej žľazy).

Najbežnejšími poruchami spojenými s touto žľazou sú hypertyroidizmus (príliš aktívna štítna žľaza) a hypotyroidizmus (nedostatočne aktívna štítna žľaza). V niektorých oblastiach sveta s nedostatkom jódu v prijímanej strave sa môže štítna žľaza výrazne zväčšiť, dôsledkom čoho je opuchnutie krku. Toto ochorenie nazývame endemická struma.

Každá porucha štítnej žľazy spôsobuje celkové oslabenie organizmu. Normalizácia jej funkcie môže byť väčšinou obnovená za pomoci produktu Fortuna Vitae - originál prof. Turianica, ktorý je unikátnym nástrojom na ochranu, prevenciu štítnej žľazy a jej celkovú regeneráciu.

Kúpiť

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom

 
1 kus - 50.00 €


 
2 kusy - 98.00 €

Ušetríte 2,- €

 
3 kusy - 144.00 €

Ušetríte 6,- €

 
4 kusy - 188.00 €

Ušetríte 12,- €

 
5 kusov - 230.00 €

Ušetríte 20,- €

 
6 kusov - 270.00 €

Ušetríte 30,- €